Obozy sportowe - news-sp10

Idź do spisu treści

Menu główne:

Klasy sportowe


           SPORTOWE WAKACJE NA KASZUBACH

Podczas tegorocznych wakacji  uczniowie klas sportowych -  V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie, przebywali na obozie w Nowej Wsi Przywidzkiej. Przebywanie w tak pięknym rejonie sprzyjało wypoczynkowi i podnoszeniu sprawności fizycznej uczniów. Było też doskonałą okazją do poznania pięknego środowiska przyrodniczego, zapoznania się z kulturą i życiem mieszkańców Kaszub.Codziennie pod fachową opieką trenerów młodzież doskonaliła swoje umiejętności  gry w  piłkę nożną i koszową. Treningi urozmaicone były zajęciami sportowo- rekreacyjnymi. Odbywały się one na terenie  gospodarstwa agroturystycznego, w którym byliśmy zakwaterowani. Wiele emocji wzbudzały takie konkurencje jak: chodzenie na szczudłach, wyścigi w butach kaszubskich, rzut podkową kaszubską na punkty, strzelanie z wiatrówki do metalowych kaczek, wpinanie na ściankę, zawody łucznicze, turniej bocce, zorbing, turniej tenisa stołowego, rowerowy tor przeszkód, pokonywanie w masce gazowej toru przeszkód „komandos”,  gra w minigolfa, pokonywanie przeszkód w parku linowym. Oprócz zajęć sportowych zwiedzaliśmy również najbliższą okolicę. Byliśmy  w fokarium na Helu, podziwialiśmy piękne nadbałtyckie miasta: Gdańsk, Gdynię i Sopot. Wizyta na Westerplatte dla wielu z nas była wspaniałą  lekcją historii. Możemy się również pochwalić tym, iż byliśmy na meczu Lechii Gdańsk z ŁKS Łódź, który odbył się na nowo otwartym stadionie PGE „ARENA” w Gdańsku. Niesamowite wrażenia sportowe na długo pozostaną w naszej pamięci. Cieszymy się, że w tak atrakcyjny sposób mogliśmy spędzić tegoroczne wakacje.
Teresa StasiakOBÓZ  SPORTOWY GŁUCHOŁAZY 2011

  W ramach programu szkolenia sportowego uczniowie klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej nr 10  z Oddziałami Sportowymi w Bielawie  uczestniczą dwa razy w roku w obozach szkoleniowych . W dniach 11-15 kwietnia przebywali na obozie sportowym w ośrodku "Banderoza" w Głuchołazach -mieście położonym  u podnóża Gór Opawskich, nad rzeką Białą Głuchołaską. Podczas  pobytu na obozie dziewczęta i chłopcy doskonalili swoje umiejętności sportowe podczas treningów  w nowoczesnej hali sportowej, na boisku trawiastym oraz na  boisku "Orlik" ze sztuczną nawierzchnią. Treningi odbywały się dwa lub trzy  razy dziennie.
Oprócz zajęć sportowych uczniowie mieli zajęcia dydaktyczne , głownie w terenie. Podczas lekcji przyrody poznali  faunę i florę  Gór Opawskich , przeszli ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną prowadząca przez szczyt Biskupia Kopa. Jedna grupa odbyła rajd rowerowy na przejście graniczne miedzy Polską i Czechami. W ramach edukacji historycznej zwiedzili założone
w XIII wieku miasto Głuchołazy, które zdobyło  rozgłos dzięki wodom leczniczym oraz złotonośnym piaskom. Uczestnicy obozu mogli również w praktyce sprawdzić swoje umiejętności w płukaniu złota w pobliskim strumyku.
Po wielu zajęciach uczestnicy obozu mogli zregenerować swoje siły podczas seansów w jaskini solnej. Odpowiednio zjonizowane powietrze, którym oddychali w grocie solnej wpływa leczniczo
i relaksująco na organizm , podobnie jak pobyt w terenach  nadmorskich. Obóz sportowy to doskonały sposób na aktywny wypoczynek, rozwój fizyczny, psychiczny i umysłowy dziecka. Zajęcia sportowe, poznawanie dorobku kulturowego, kontakt ze światem przyrody pozwalają też na osiągnięcie ważnych celów wychowawczych.
Opiekunowie: B. Stokłosa, T. Stasiak
Trenerzy: T. Jazowski , M. Pyziak   

 


Obóz sportowy w Głuchołazach 2010

 "Odnaleźć receptę na sukces w pracy z dzieckiem, to znaczy umieć słuchać, o czym dziecko mówi, dostrzec, czego dziecko pragnie i w odpowiednim czasie wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom." - J.M.Jonas. We wrześniu 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie została utworzona klasa sportowa. Chłopcy trenują piłkę nożną, a dziewczęta koszykówkę. W celu doskonalenia umiejętności sportowych, podnoszenia sprawności fizycznej, rozwijania efektywnego współdziałania w zespole oraz integracji grupy, w programie tej klasy zaplanowane zostały dwa obozy sportowe wyjazdowe w ciągu roku. W tym roku w kwietniu na pierwszy obóz młodzi sportowcy pojechali do ośrodka "Banderoza" w Głuchołazach położonego u podnóża Gór Opawskich i Opawskiego Parku Krajobrazowego. Podczas tygodniowego pobytu na obozie dziewczęta i chłopcy trenowali w nowoczesnej hali sportowej. Treningi odbywały się dwa lub trzy razy dziennie. Chłopcy rozegrali również sparing na boisku "Orlik" z drużyną Hattrick z miejscowego klubu sportowego. Zajęcia sportowe stanowiły główną część programu obozu sportowego, ale odbywały się również zajęcia dydaktyczne. Jednym z bardzo ciekawych zajęć była lekcja przyrody w terenie, podczas której przewodnik zapoznał wszystkich uczestników z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Gór Opawskich. Trasa tej malowniczo położonej ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej zaczyna się w Polsce w Jarnołtówku k. Głuchołaz, prowadzi przez Biskupią Kopę (najwyższy szczyt Opolszczyzny) i kończy się w Czechach w nadgranicznym miasteczku Zlate Hory.
     Uczniowie poznali również historię i zabytki założonego w XIII wieku miasta Głuchołazy, które rozwinęło się dzięki eksploatacji złóż złota. Mogli również w praktyce sprawdzić swoje umiejętności jako płukacze złotonośnego piasku. Po wielu zajęciach uczestnicy obozu mogli zregenerować swoje siły podczas seansów w jaskini solnej. Inhalacje z solanki sprzyjają regeneracji sił fizycznych organizmu, przyczyniają się do wzmocnienia odporności, uzupełniają poziom mikroelementów, m. in. jodu. Obóz sportowy to niewątpliwie doskonały sposób na aktywny wypoczynek, rozwój fizyczny, psychiczny i umysłowy dziecka Zajęcia sportowe, poznawanie dorobku kulturowego, kontakt ze światem przyrody pozwalają też na osiągnięcie istotnych celów wychowawczych Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Bielawa oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu. ***Wychowawca: B.Stokłosa, trenerzy: T.Jazowski , M.Pyziak

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego